Overblog Follow this blog
Edit post Administration Create my blog

Zamienniki części oryginalnych – filtry powietrza

by Marek May 22 2015, 08:11 Artykuły

Filtry powietrza to bardzo istotny element, który zapewnia poprawną pracę jednostki napędowej samochodu. Silnik potrzebuje powietrza, a brak odpowiedniej mieszanki może znacznie obniżyć jego moc i znacznie zwiększyć zużycie paliwa.

Filtr powietrza

Filtr powietrza

Części oryginalne, kupowane w autoryzowanych stacjach obsługi są zazwyczaj bardzo drogie. Dobrą alternatywą jest natomiast zakup równie sprawnie funkcjonalnych zamienników. Poniżej znajduje się lista wybranych producentów filtrów, które możecie zakupić między innymi na http://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/filtr-powietrza,100260.html.

Bosch – to niemiecka firma o niezwykle wszechstronnej produkcji. Przedsiębiorstwo znane jest na całym świecie i oferuje wszelkiego rodzaju filtry do samochodów, w tym filtry powietrza. Filtry często trafiają na wyposażenie pierwszego montażu wielu znanych marek samochodów.

Filtron – polska firma, bardzo popularna na rynku krajowym. Produkcja skupia się głównie na filtrach powietrza, kabinowych, paliwa i oleju. Filtry marki uchodzą za produkt o standardzie ekonomicznym i ma wielu zwolenników.

K&N – firma skierowana do użytkowników o sportowym zacięciu. W ofercie dostępne są wysokiej jakości i bardzo wydajne filtry powietrza, sportowe wkładki, stożkowe filtry powietrza, kompletne układy dolotowe, filtry oleju, które podbijają ciśnienie w układzie oraz preparaty do czyszczenia. Produkty polecane są do tuningu i aut sportowych. Zwiększają wydajność układów i przepływ powietrza. Filtry marki K&N są filtrami wielokrotnego użytku, które się czyści specjalnymi preparatami.

Knecht – niemiecka firma, która w ofercie posiada wszelkiego rodzaju filtry do samochodów. Wysoka jakość wykonania nie odbiega od części oryginalnych. Marka słynie z bardzo atrakcyjnych cen i sporego grona zadowolonych użytkowników. Filtry powietrza przedsiębiorstwa Knecht często wykorzystywane są na pierwszy montaż wielu niemieckich marek samochodów.

Mann Filter – szeroka gama filtrów oferowanych przez markę Mann to przede wszystkim filtry powietrza, oleju i paliwa. Procesami produkcji i sprzedażą filtrów zajmuje się specjalnie wydzielony dział Mann-Filter. Filtry trafiają na rynek części zamiennych, choć pod kątem specyfikacji niemal nie różnią się od tych, które wykorzystywane są w seryjnej produkcji samochodów osobowych.

Pipercross – angielska firma oferująca filtry powietrza o zwiększonej wydajności i przepływie. Filtry gąbkowe, które zatrzymują dwa razy więcej zanieczyszczeń niż standardowe modele i charakteryzują się kilkukrotnie wyższą żywotnością. Stosowane w sportach motorowych, ale polecane również do seryjnych samochodów i codziennego użytkowania.

Sofima – włoska firma, która jest wiodącym producentem filtrów na rynku światowym. Produkty marki cieszą się zaufaniem klientów w ponad 50 krajach. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór filtrów standardowych oraz o podwyższonej trwałości dla samochodów wielu europejskich, amerykańskich i azjatyckich marek.

comments

Go to top