Overblog Follow this blog
Edit post Administration Create my blog

Dobór części do ciężarówek

by Marek April 28 2016, 11:58 Artykuły

Nie każdy chce powierzać zakup części do pojazdów użytkowych mechanikom. I słusznie. Samodzielny zakup okazuje się pewniejszy i bardziej sprzyjający finansowo. Pozostaje jednak dylemat. Jak dobrać części do tirów, by rzeczywiście pasowały do ciężarówki?

 

Dobór części do ciężarówek

Zakup odpowiedniej części do auta ciężarowego wydaje się czymś niezwykle trudnym. Na szczęście w dobie Internetu jest to coś banalnie prostego. Z reguły wystarczy wiedzieć, co się chce, i znać markę oraz model pojazdu.

Wyszukiwanie części do tirów

Z reguły części zamienne do aut ciężarowych kupimy poprzez wybranie marki, modelu i rocznika ciężarówki - tak, jak np. na http://www.iparts.pl/czesci-do-ciezarowek/. Zanim rozpoczniemy poszukiwania warto jednak upewnić się, jaki dokładnie model pojazdu posiadamy, tj. konkretna wersja silnika. Najlepiej zgromadzić kilka istotnych informacji, czyli moc silnika, datę produkcji i wyposażenie.

Na podstawie starych części

Dobrym pomysłem jest także wcześniejszy demontaż uszkodzonego podzespołu i dobranie nowego zamiennika na podstawie zgodności numerów. Na większości części do samochodów ciężarowych znajdziemy numery i oznaczenia, które w łatwy sposób pozwalają na dokładną identyfikację danego elementu. To szczególnie przydatna technika, gdy mowa o niestandardowych wersjach pojazdów z nietypowym wyposażeniem.

Wybieraj znane marki

Jedynie zakup wysokiej jakości części do aut ciężarowych, które zostały wyprodukowane przez światowych liderów w branży motoryzacyjnej pozwoli odzyskać pierwotne cechy pojazdu ciężarowego i cieszyć się bezproblemową jazdą przed długi czas. Marki, którym warto zaufać to m.in. Mahle, Sachs, Valeo, Bosch, TRW i Kager.

Na koniec przestroga przed zbytnim pośpiechem. Podczas doboru odpowiednich części do samochodu ciężarowego pośpiech jest najgorszym doradcą ze wszystkich. Wprawdzie istnieje możliwość zwrotu nieprawidłowego podzespołu, ale powoduje to opóźnienie wymiany, a co za tym idzie brak mobilności. Warto starannie porównywać numery, wersje i roczniki, bo o pomyłkę nietrudno.

comments

Go to top