Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

Czy warto kupić używane części do VW Golfa?

by Marek October 10 2018, 11:33

Volkswageny od lat cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich drogach. Kierowcy doceniają fakt, że są to auta o niskiej awaryjności, dość ekonomiczne i solidnie wykonane. Jednym z najpopularniejszych modeli spotykanych na naszych drogach, jest VW Golf. Począwszy od starszych modeli, aż po te najnowsze - poczciwy "Golfik" niezmiennie cieszy się uznaniem.

W przypadku awarii - skąd części?

Chociaż Golfy uchodzą za stosunkowo bezawaryjne pojazdy, to jednak zawsze może zawieść któryś z elementów konstrukcji samochodu. Naprawa zazwyczaj wymaga kupna nowej części na miejsce tej niesprawnej.

Wielu kierowców w takiej sytuacji zadaje sobie pytanie: "Czy warto kupić używane części do VW Golfa?

Sprawę trzeba postawić jasno: nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Są sytuacje, kiedy kupno używanych części jest najbardziej opłacalne, jednak często korzystniejsze jest nabycie fabrycznie nowych elementów.

Części do VW Golf - nowe czy używane?

Na początku warto zdecydowanie powiedzieć - są części, których nie powinno kupować się z odzysku, bowiem ma to wpływ na bezpieczeństwo jazdy naprawianym pojazdem. Do takich części do VW Golf należą elementy aktywnych systemów bezpieczeństwa (poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa) oraz niektóre części układu hamulcowego - jak chociażby klocki hamulcowe. Zawsze należy podkreślać to, że na zdrowiu i bezpieczeństwie pasażerów nie wolno i nie powinno się oszczędzać.

Ostrożność bezwzględnie należy zachować również w przypadku kupna opon z drugiej ręki. Koniecznie należy sprawdzić, czy wystawione na sprzedaż opony są w dobrym stanie, nie mają widocznych uszkodzeń. Równie ważny jest rok ich produkcji - guma wraz z wiekiem traci swoje właściwości i bardzo stare opony, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się być w bardzo dobrym stanie, mogą być niewiele warte.

Kiedy bardziej opłaca się kupić używane części do VW Golf?

Obecnie na rynku znaleźć można wiele fabrycznie nowych części, kosztujących o wiele mniej, niż te oferowane przez producenta danego pojazdu. Są to tzw. zamienniki.

Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli pojazdów decyduje się na zakup nowych części, skoro potrafią one kosztować mniej, niż te używane. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że bardzo często te tanie zamienniki charakteryzują się wybitnie niską jakością.

Czasem więc warto zastanowić się, czy zakup używanej części - oczywiście w dobrym stanie - nie jest bardziej opłacalny, niż zakup nówki, której żywotność może okazać się dramatycznie niska?

Podsumowując, każdy kierowca na własną rękę musi podjąć decyzję o tym, czy do swojego VW Golfa kupić części nowe czy używane. Najważniejsze, by auto po naprawie było sprawne i nie stwarzało najmniejszego zagrożenia na drodze.

comments

Go to top