Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

Co należy wiedzieć o żarówkach samochodowych?

by Marek January 19 2021, 10:58 żarówki samochodowe żarówki żarówki do auta

 

Żarówki samochodowe to niezbędne źródło światła w naszym aucie. Są jednym z podstawowych warunków poruszania się pojazdów po drogach. To komponent, który warunkuje bezpieczeństwo naszej jazdy. Dlatego bardzo ważna jest dbałość o ten niezwykle istotny element w samochodach. Przyjrzyjmy się bliżej żarówkom samochodowym i zasięgnijmy niezbędnej wiedzy na ich temat.

Świateł w autach używamy cały rok. Jednak szczególną rolę odgrywają one, gdy robi się ciemno. Zależy nam wówczas na tym, aby skuteczność ich świecenia była jak najbardziej wydajna i dawała pełny obraz drogi. Możemy to osiągnąć jeżeli zainwestujemy w dobre żarówki samochodowe, pochodzące od producenta, któremu możemy zaufać, co do oferowanej jakości produktów.

Co należy wiedzieć o żarówkach samochodowych?

Co powinniśmy wiedzieć o żarówkach samochodowych?

Żarówki samochodowe, dzielą się na standardowe, o wyższej trwałości i premium. W zależności od potrzeb kierowcy, wybór będzie ukierunkowany na jeden z powyższych typów.

Żarówki standardowe, będą dedykowane wszystkim tym, którzy nie mają specjalnych oczekiwań, co do ich zastosowania. Ważne, aby odpowiadały określonym wytycznym i miały dobrą markę. Do tej grupy możemy zaliczyć żarówki samochodowe H7.

Żarówki o wyższej trwałości, będą dobrym wyborem dla kierowców, którym zależy na trwałości produktu i rzadkiej ich wymianie. Tu możemy podporządkować żarówki samochodowe H4.

Żarówki premium to wysoka klasa żarówek samochodowych, które charakteryzują się znakomitą jakością. Posiadają bardzo dobre parametry techniczne, które odpowiadają za długą i szeroką wiązkę światła.

Ważnym aspektem, dotyczącym żarówek samochodowych, będzie filtr UV, który zapobiega matowieniu się szkła reflektora, uskuteczniając jego świecenie. Dobrze jest na ten szczegół zwrócić uwagę, sięgając po konkretny produkt.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o ich wymianie, która powinna odbywać się parami. Jeśli dokonujemy tego sami, to nie dotykajmy bezpośrednio palcami szkła żarówki, gdyż wszelki, brud i osad, który na nim pozostanie, skróci jej żywotność i obniży standard świecenia.

Niezbędne informacje o żarówkach samochodowych

W artykule zwarliśmy istotne informacje dotyczące żarówek samochodowych. Będą one najczęściej wymieniane w światłach głównych: mijania, drogowych i przeciwmgielnych (H7, H4 i H1). Nie zapominajmy jednak, że istnieją jeszcze m.in. światła pomocnicze, nazywane sygnałowymi, do których zaliczymy kierunkowskazy, światła stopu, cofania, awaryjne i pozycyjne.  W obu grupach istotną rolę odegrają żarówki samochodowe, których jakość będzie podyktowana prawidłowym oświetleniem. Wybierajmy dobre i sprawdzone produkty, które zagwarantują nam właściw

comments

Go to top